Express-Miejski.pl

Na autostradzie zderzyło się pięć aut. Straty oszacowano na blisko 50 tys.

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Kostomłoty News

8 stycznia około godz. 11:20 stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej, otrzymało zgłoszenie o karambolu na autostradzie A4.

Do zdarzenia doszło na 129 kilometrze A4 na wysokości miejscowości Paździorno. W zdarzeniu uczestniczyły samochody marki Renault, Ford, Volkswagen oraz dwa BMW. - Do kolizji doszło na lewym pasie jezdni. Ruch odbywał się prawym pasem. Przyczyną kolizji było najechanie w tył na siebie samochodów - informuje Dariusz Domaradzki z Państwowej Straży Pożarnej.

Pasażerowie i kierowcy samodzielnie opuścili pojazd. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zneutralizowanie płynów eksploatacyjnych oraz odłączenie akumulatorów w pojazdach. - Działania były utrudnione przez duży ruch na autostradzie. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności podczas jazdy - dodaje rzecznik. Straty wstępnie oszacowano na 47 tys. złotych. W akcji uczestniczyły zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Środy Śląskiej i Kątów Wrocławskich. 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA