Express-Miejski.pl

Tragiczny finał pierwszego dnia świąt. Dwie osoby nie żyją [aktualizacja]

Tragiczny wypadek na DK 94 fot.: Piotr Drezner

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzieny wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na drodze krajowej 94 (Proszków) doszło do  zderzenia volkswagena polo i opla astry. Dwie osoby nie żyją. 

Około godz. 22:30 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych. 25-letnia mieszkanka Wrocławia jechała volkswagenem i prawdopodobnie straciła panowanie nad samochodem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z oplem, którym kierował 33-letni mężczyzna.

- W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka 27-letnia pasażerka VW. Natomiast kierująca została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala we Wrocławiu, gdzie niestety zmarła. Kierujący oplem nie był hospitalizowany, natomiast jego troje pasażerów trafiło do szpitali: 37-letnia pasażerka do szpitala w Legnicy, a dwaj chłopcy roczne i w wieku 6 lat do szpitala we Wrocławiu - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Zadaniem obecnych na miejscu zdarzenia strażaków, było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i jego oświetlenie, wykonanie dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do osób uwięzionych w pojazdach. - Przy współpracy z pogotowiem ratunkowym ewakuacji poszkodowanych do będących na miejscu kartek pogotowia ratunkowego. Zabezpieczono również lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodaje strażak.

Do działań zadysponowano dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Środy Śląskiej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówka. Droga była zablokowana przez około 3 godziny.

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tragiczny finał pierwszego dnia świąt. Dwie osoby nie żyją

  2016-12-26 12:50:08

  em

  W niedzieny wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na drodze krajowej 94 (Proszków) doszło do  zderzenia volkswagena polo i opla astry. Dwie osoby nie żyją. 

 • 2016-12-26 13:09:18

  gość: ~Gagarin

  Wiadomo skąd pochodzili?

 • 2016-12-26 23:23:34

  gość: ~gfhgg5

  Wrocław ulica Kluczborska

 • 2016-12-27 23:29:46

  gość: ~tedi

  Czy ja dobrze widzę ale wydaje mi się,ze opony źle są założone kierunkowo,może to miało wpływ na poślizg? Wyrazy współczucia dla rodziny

 • 2016-12-28 08:23:34

  gość: ~Anka

  ostatnio dodany post

  Jest już data pogrzebu? Wiadomo coś [']

REKLAMA