Express-Miejski.pl

Zjeżdżający z autostrady będą mieć pierwszeństwo. Już od poniedziałku

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

- W poniedziałek 16 maja 2016 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na węźle Kostomłoty - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Kierowcy poruszający się jezdnią północną autostrady A4 (w kierunku Legnicy) i zjeżdżający na DK 5 w stronę Strzegomia będą mieli od tej pory pierwszeństwo przejazdu przy zjeździe z łącznicy na DK 5 - brzmi komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

Tym samym kierowcy jadący drogą powiatową od strony Kostomłotów będą zobligowani do zatrzymania się przed zjazdem z autostrady - zostanie tam ustawiony znak STOP. 

Apelujemy do kierowców, by nie jechali „na pamięć” i stosowali się do nowego oznakowania. Zmiana organizacji ruchu na węźle Kostomłoty ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego - informuje GDDKiA.

em

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zjeżdżający z autostrady będą mieć pierwszeństwo. Już od poniedziałku

    2016-05-13 09:04:27

    em

    - W poniedziałek 16 maja 2016 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na węźle Kostomłoty - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

  • 2016-05-13 11:10:15

    gość: ~kierowca

    Już widzę te wypadki. Obstawiam że pierwszy będzie w poniedziałek.

  • 2016-05-13 20:15:47

    gość: ~mich

    Suzby ratunkowe beda mialy więcej roboty

  • 2016-05-13 13:15:56

    gość: ~kierowca

    Ten kto wymyślił takie rozwiązanie będzie miał krew na rękach tych osób które tam zginą. Brawo!

  • 2016-05-13 14:43:25

    gość: ~lol

    Ty tak na serio? Przecież tam aż się prosiło o zmianę pierwszeństwa. A może uważasz, że stojący prawy pas autostrady w każde piątkowe popołudnie jest bezpieczniejszy?
    Mógłbyś jakoś uargumentować swoje zdanie? Dlaczego uważasz, że zmiana jest zła?

  • 2016-05-13 20:13:18

    gość: ~mich

    Tylko ale wypadków przez to ze stali w korku bylo malo a teraz w pierwszym okresie będzie więcej wypadków niz przez rok prez korek do zjazdu nigdzie nie ma pierszenstwa na zjeździe z autosrady

  • 2016-05-15 16:48:37

    gość: ~eda

    Tam trzeba tylko zjazd jak na prawdziwej autostradzie to co wymyslił jełop.Podobnie było w Czechach gdzie wprowadzili taką zmiane .Statystyka na 3 miesiace 40 stłuczek z 6 smiertelnych i powrót do pierwszenstwa drogi głównej.

  • 2016-05-13 16:47:09

    gość: ~waga

    z ciebie taki kierowca ja z koziej du,,,y trąbka

  • 2016-05-13 20:08:50

    gość: ~mich

    Tylko znaki informacyjne które postawili informuja ze będzie to skrzyżowanie rownorzedne

  • 2016-05-14 08:32:42

    gość: ~teoretyk

    Wystarczy jedna ciężarówka, skręcająca z A4 w prawo na Kostomłoty, aby wstrzymać ruch przy zjeździe i ponownie utworzyć korek. Jeżeli naczepą zablokuje ona zjazd w stronę Strzegomia, a przez wiadukt w stronę Kostomłotów będzie jechać kolumna ciągników, to znowu z autostrady nikt nie zjedzie. Oczywiście powyższa sytuacja jest typowo hipotetyczna, ale pamiętajmy, że prawo Murphy`ego działa zawsze.

  • 2016-05-14 08:40:02

    gość: ~obserwator

    Takie poronione pomysły to tylko w tym chorym kraju. Nikt mądry takiej głupoty nie wymyślił. Jadący drogą główną mają przepuszczać tych z podporządkowanej (ze zjazdu). W te puste pały się tam stuknijcie... (pomysły z Bangladeszu).

  • 2016-05-14 14:39:37

    gość: ~kierowca

    Coś mi się nie zgadza mapka ze stanem faktycznym.
    Przecież tam ustawili znaki o skrzyżowaniu RÓŻNORZĘDNYM! (pierwszeństwo z prawej strony).
    Autor tego artykułu słabo weryfikował dane które tu przedstawił.

  • 2016-05-14 19:21:18

    gość: ~to samo

    To samo co na mapie mówi ten gościu z zarzadu drog wiec nie wiem.. moze od poniedzialku zmienia znowu?

  • 2016-05-15 10:35:42

    gość: ~Pyza

    Oj ktoś po polonistyce nie potrafi przeczytać zwykłego rysunku technicznego.

  • 2016-05-14 17:13:02

    gość: ~Henio

    Oskara dla pustaka, który to wymyślił.... Brawo Ty!!!!!!!!!!!

  • 2016-05-14 20:56:58

    gość: ~sk

    Jak coś to powinno tam być RONDO!!!

  • 2016-05-15 11:12:26

    gość: ~Pawel

    Powinni przebudować zjazd z jednej i drugiej strony autostrady bo wyjechać tam dużym autem graniczy z cudem a nie zmieniać pierwszeństwo to jakaś głupota

  • 2016-05-15 15:08:20

    gość: ~Grzegorz Dankowski

    To logiczne gdyż tranzyt w 95% jest skierowany w kierunku Strzegomia,bardzo mądrze.Nie to co węzeł Bielany Wrocławskie w kierónku centrum który ma znak stop i przez to w dużej mieże się korkuje przez to i nikt nic na to.Po co ten znak ustąpić trzeba,ale jeden za drógim przy większej luce,przeleciało by znacznie więcej aut.Więc niech ci niby mądrzejsi pomuślą coś i nad tym a nie przy większych korkach puszcza policja bo grozi to karambolem na autostradzie gdyż pas do zjazdu jest cały zawalony.Ja sam sięo siebie obawiałem nie raz będąc na szarym końcu.

  • 2016-05-15 15:19:00

    gość: ~zorro

    na linii znaku "STOP" powinna być linia ciągła, a nie przerywana, przerywana dajemy przy znaku "ustąp pierwszeństwa"

  • 2016-05-16 08:45:18

    gość: ~krk

    a dlaczego skręcający w prawo mają ustąp, skoro w lewo mają pierwszeństwo???

  • 2016-05-17 09:08:11

    gość: ~Kierowca

    ostatnio dodany post

    Z tego względu, że w kierunku Kostomłot skręca przyjmijmy 20% aut zjeżdżających z A4, zaś w kierunku Strzegomia 80%.