Express-Miejski.pl

Karta dużej rodziny daje ulgi na zakupy, ale chętnych jest niewielu

- W GOPS-ie udzielamy wszelkich informacji na temat karty. Pomagamy też wypełnić wniosek - mówi Genowefa Rajczakowska fot.: bom

Zaledwie 4 wnioski złożono w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (GOPS) w Środzie Śląskiej, aby skorzystać z ulg jakie daje Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Karta daje możliwość korzystania ze zniżek w sklepach, na zakup biletów komunikacji autobusowej i PKP, czy wejścia na basen. Dokument jest plastikowy (wygląda jak dowód osobisty) i przyznawany jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. W gminie Środa Śląska jest 236 rodzin wielodzietnych. Jednak nie wszyscy kwalifikują się do korzystać z ulg.

- Do tej pory wnioski o kartę złożyły tylko 4 rodziny. Wcześniej sporo osób pobrało dokument, ale go nie złożyło. Jest szereg kryteriów do spełnienia zanim karta zostanie przyznana np. rodzina nie otrzyma karty jeśli dzieci się nie uczą. Szczegółów udzielają nasi pracownicy – tłumaczy Genowefa Rajczakowska, kierowniczka GOPS w Środzie Śląskiej.

Jakie są procedury osób starających się o kartę? Najpierw trzeba wypełnić wniosek, który można pobrać w ośrodkach pomocy społecznej lub przez internet. We wniosku trzeba wypełnić pola i podać dane członków rodziny. Na jak długo przyznawana jest karta?  Przyznawana jest dzieciom do ukończenia 18 roku życia lub 25, jeśli uczą się jeszcze w szkole lub studiują. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio. Osobom niepełnosprawnym karta wydawana jest na czas obowiązywania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie. Uprawnia ona do zniżek w instytucjach państwowych i prywatnych.

- W gminie Środa Śląska przyjmowaniem i wydawaniem wniosków zajmuje się wyłącznie nasz GOPS przy pl. Wolności 1. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 71 39 60 789 - dodaje Genowefa Rajczakowska.

Jacek Bomersbach

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Karta dużej rodziny daje ulgi na zakupy, ale chętnych jest niewielu

  2014-07-15 10:01:50

  Jacek Bomersbach

  Zaledwie 4 wnioski złożono w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (GOPS) w Środzie Śląskiej, aby skorzystać z ulg jakie daje Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

 • 2014-07-15 15:20:48

  gość: ~Kim dżong

  Wiem, że są też minusy tej karty. Udzielono zaledwie kilkuprocentowych rabatów w drogich sklepach np. w Lidlu

 • 2018-05-07 11:11:26

  gość: ~Antoni21

  ostatnio dodany post

  Akurat dzisiaj jest mnóstwo różnych opcji na tańsze zakupy, więc takie bony nie sa jedyną opcją. Teraz wszyscy robią zakupy online i decydują się najczęściej na dpd przesyłki, bo to się po prostu opłaca. Warto mieć to na uwadze, szczególnie że to świetna opcja na oszczędności.

REKLAMA